Share:
 

Round Results

Season 
Round 
Grade 
Dates Home Team   Away Team Venue
3 Feb 19
10 Feb 19
East Malvern Tooronga
9/145 J Smith 47  H Martin 2/23 M Wiseman 2/33
def Toorak-Prahran Red
8/142 M Wiseman 50*  C Hankin 4/23
Percy Treyvaud Reserve (Oval 1 - Turf) 
3 Feb 19
10 Feb 19
Murrumbeena Gold
71  H Buck 3/10 V Muruga 2/0 J Traplin 2/13
def by Mulgrave
6/125 RC Harrison 47  S Epstein 2/17
Lord Reserve (Lord Reserve #1 - Turf) 
3 Feb 19
10 Feb 19
Mt Waverley Jeffries
3/127(cc) W Macdonald 35 RA Fernando 30 L Doherty 29  
def Moorabbin
4/112(cc)  
Pinewood Reserve 
3 Feb 19
10 Feb 19
Brighton District
109 J Risseeuw 31  A Gebert 3/12
def by Caulfield Green
111 M Wylie 27  M Ralph 2/2 J Risseeuw 2/10
Dendy Park (Turf #3 - East) 
ISEC Competitions
Show:
Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM  
Under 17 Friday - Neil Daly Shield 9 15 Feb 19
Notting Hill-Brandon Park
   def by  
Mt Waverley
Under 15A Friday - Emidio Pugliese Shield 9 15 Feb 19
Malvern Red
   def by  
Mt Waverley Singleton
Under 15A Friday - Emidio Pugliese Shield 9 15 Feb 19
Oakleigh Knight
   def  
Glen Waverley Cougars
Under 15A Friday - Emidio Pugliese Shield 9 15 Feb 19
Toorak-Prahran Red
   def  
Toorak-Prahran Blue
Under 13 Saturday - Graeme Fischer Shield 9 16 Feb 19
Toorak-Prahran Blue
   def by  
Mt Waverley Troake
Under 13 Saturday - Graeme Fischer Shield 9 16 Feb 19
Toorak-Prahran Red
   def by  
Glen Waverley Gold
Under 13 Saturday - Graeme Fischer Shield 9 16 Feb 19
Toorak-Prahran Colts
   def  
Toorak-Prahran White
Under 13 Saturday - Laurence Halvy Shield 9 16 Feb 19
Glen Waverley Green
   def  
Toorak-Prahran Gold
Under 13 Saturday - Laurence Halvy Shield 9 16 Feb 19
Mt Waverley Boyle
   def  
Toorak-Prahran Green
Under 13 Saturday - Laurence Halvy Shield 9 16 Feb 19
Clayton District Cook
   def by  
Toorak-Prahran Purple
Under 11 Saturday - Ken Davis Grade 13 16 Feb 19
Toorak-Prahran Blue
   def by  
Toorak-Prahran Purple
Under 11 Saturday - Ken Davis Grade 13 16 Feb 19
Toorak-Prahran Green
   def  
Toorak-Prahran Colts
Under 11 Saturday - Ken Davis Grade 13 16 Feb 19
Toorak-Prahran Red
   def  
Toorak-Prahran White
Under 11 Saturday - Ken Davis Grade 13 16 Feb 19
Murrumbeena Blue
   def by  
Murrumbeena Gold
Under 11 Saturday - Tim Hogan Grade 13 16 Feb 19
Murrumbeena White
   def  
Glen Waverley Green