Batting Partnerships | Inner South East Cricket
Share:
 

Batting Partnerships

Season 
Grade 
Grade Type 
Match Format 
select
Click a row to view the match, or click a wicket number to display other partnerships for that wicket.
 WicketP'SHIPBattersClubGradeRoundINNOpponent
1176 Nick Crawford - Ashley Chandrasinghe Glen Waverley Cougars Cricket ClubUnder 17 Friday - Neil Daly Shield1 1 Malvern
2165 Joshua Coplestone - Jared Williams Murrumbeena Cricket Club Under 17 Sunday - Robert Ary Shield5 1 Oakleigh Croft
3147 Nicholas Carlin - Andrew Kambilafkas East Malvern Tooronga Cricket ClubUnder 13B Sunday - Lester Gimenez Shield7 1 Maccabi AJAX Jets
4109 Charlie Giles - Thomas Fish East Malvern Tooronga Cricket ClubUnder 15A (turf) Sunday - Bruce Dowland Shield2 1 Mazenod
590 Noah Delaney - Jonathan Matsakas Oakleigh Cricket Club Under 11 Friday - Roly Williams Grade9 1 Mt Waverley Hindson
657 Jonathan Fernandes - Luke D'Souza Emmanuel South Oakleigh Cricket Club Under 17B Sunday - Stephen Zayler Shield9 1 MHSOB
785 Tom Cashman - William Iverson Oakleigh Cricket Club Under 15 (Synthetic) Sunday - Bill Majtlis Shield8 1 Glen Waverley Gold
845 Archie Gough - Spencer Hunter Malvern Junior Cricket Club Under 13A Friday - Don Bienvenu Shield1 1 Mt Waverley Troake
945 Caleb Pedro - Kartikay Sharma Clayton District Cricket Club Under 15A (turf) Sunday - Bruce Dowland Shield8 1 Toorak-Prahran
1065 Aryaman Bhardwaj - Cooper Taylor Balwyn Cricket ClubUnder 15A (turf) Sunday - Bruce Dowland Shield3 1 Moorabbin

Highest partnerships shown for each wicket (if greater than 25 runs)

Partnerships are updated overnight only

ISEC Competitions
Show:
Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM  
Under 17 Friday - Neil Daly Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Mt Waverley Bartlett
   def  
Toorak-Prahran Blue
Under 15A Friday - Emidio Pugliese Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Mt Waverley Singleton
   def  
Malvern Red
Under 15B Friday - Ray Cleary Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Malvern Silver
   def  
NHBP
Under 13A Friday - Don Bienvenu Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Toorak-Prahran Red
   def  
Murrumbeena Gold
Under 13B Friday - Stuart King Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Oakleigh Naughtin
   def  
Caulfield Red
Under 13C Friday - Mark Hughes Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Toorak-Prahran Green
   def by  
NHBP
Under 13A Saturday - Graeme Fischer Shield GF 10 Mar 18
17 Mar 18
Mt Waverley Boyle
   def  
Malvern Green
Under 13 Modified Saturday - Laurence Halvy Shield GF 10 Mar 18
17 Mar 18
Toorak-Prahran Blue
   def  
Toorak-Prahran Colts
Under 17 Sunday - Robert Ary Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
Murrumbeena Maroon
   def  
Mazenod
Under 17B Sunday - Stephen Zayler Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
Moorabbin
   def  
MHSOB
Under 15A (turf) Sunday - Bruce Dowland Shield GF 12 Mar 18
Mulgrave Blue
   def  
Balwyn
Under 15B (turf) Sunday - Gary Kitto Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
Toorak-Prahran
   def by  
Maccabi AJAX Warriors
Under 15 (Synthetic) Sunday - Bill Majtlis Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
Toorak-Prahran Red
   def  
Oakleigh McGuiness
Under 13A Sunday - John Wilson Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
East Malvern Tooronga Blue
   def  
Malvern White
Under 13B Sunday - Lester Gimenez Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
Oakleigh Shields
   def by  
Caulfield Green