Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Under 15A (turf) Sunday - Bruce Dowland Shield
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
14 Oct 18 8:45AM Brighton District   def by   Moorabbin Dendy Park (Turf #3 - East) Official result
14 Oct 18 8:45AM Caulfield Green   def by   Murrumbeena Gold Caulfield Park (Oval 1) Official result
14 Oct 18 8:45AM Toorak-Prahran Red   def   East Malvern Tooronga Como Park (East Oval) Official result
Round 2
21 Oct 18 8:45AM, 28 Oct 18 8:45AM East Malvern Tooronga   def   Caulfield Green Percy Treyvaud Reserve (Oval 1 - Turf) Official result
21 Oct 18 8:45AM, 28 Oct 18 8:45AM Murrumbeena Gold   def   Brighton District Lord Reserve (Lord Reserve #1 - Turf) Official result
21 Oct 18 8:45AM, 28 Oct 18 8:45AM Moorabbin   drew   Toorak-Prahran Red Highett Reserve (Oval #2 - Turf) Official result
Round 3
4 Nov 18 8:45AM, 11 Nov 18 8:45AM Brighton District   def by   East Malvern Tooronga Dendy Park (Turf #3 - East) Official result
4 Nov 18 8:45AM, 11 Nov 18 8:45AM Murrumbeena Gold   def   Moorabbin Lord Reserve (Lord Reserve #1 - Turf) Official result
4 Nov 18 8:45AM, 11 Nov 18 8:45AM Caulfield Green   def   Toorak-Prahran Red Caulfield Park (Oval 1) Official result
Round 4
18 Nov 18 8:45AM, 25 Nov 18 8:45AM East Malvern Tooronga   drew   Mulgrave Percy Treyvaud Reserve (Oval 1 - Turf) Official result
18 Nov 18 8:45AM, 25 Nov 18 8:45AM Toorak-Prahran Red   drew   Murrumbeena Gold Como Park (East Oval) Official result
18 Nov 18 8:45AM, 25 Nov 18 8:45AM Brighton District   drew   Mt Waverley Jeffries Dendy Park (Turf #3 - East) Official result
18 Nov 18 12:00PM, 25 Nov 18 12:00PM Caulfield Green   drew   Moorabbin Caulfield Park (Oval 2) Official result
Round 5
2 Dec 18 8:45AM, 9 Dec 18 8:45AM Murrumbeena Gold   def   Brighton District Lord Reserve (Lord Reserve #1 - Turf) Official result
2 Dec 18 8:45AM, 9 Dec 18 8:45AM Mulgrave   def by   Caulfield Green Mulgrave Reserve (Main Oval - Turf) Official result
2 Dec 18 8:45AM Mt Waverley Jeffries   drew   Toorak-Prahran Red Como Park (East Oval) Official result
2 Dec 18 8:45AM Moorabbin   drew   East Malvern Tooronga Namatjira Park Official result
Round 6
16 Dec 18 8:45AM East Malvern Tooronga   drew   Murrumbeena Gold Percy Treyvaud Reserve (Oval 1 - Turf) Official result
16 Dec 18 8:45AM Moorabbin   drew   Toorak-Prahran Red Highett Reserve (Oval #2 - Turf) Official result
16 Dec 18 8:45AM Caulfield Green   def by   Mt Waverley Jeffries Caulfield Park (Oval 1) Official result
16 Dec 18 8:45AM Mulgrave   def   Brighton District Mulgrave Reserve (Main Oval - Turf) Official result
Round 7
20 Jan 19 8:45AM, 27 Jan 19 8:45AM Murrumbeena Gold   def   Caulfield Green Lord Reserve (Lord Reserve #1 - Turf) Final result entered and confirmed
20 Jan 19 8:45AM, 27 Jan 19 8:45AM Brighton District   def by   Toorak-Prahran Red Dendy Park (Turf #3 - East) Final result entered and confirmed
20 Jan 19 8:45AM, 27 Jan 19 8:45AM Moorabbin   def by   Mulgrave Highett Reserve (Oval #2 - Turf) Final result entered, no confirmation
20 Jan 19 8:45AM, 27 Jan 19 8:45AM East Malvern Tooronga   def   Mt Waverley Jeffries Percy Treyvaud Reserve (Oval 1 - Turf) Final result entered and confirmed
Round 8
3 Feb 19 8:45AM, 10 Feb 19 8:45AM Brighton District   def by   Caulfield Green Dendy Park (Turf #3 - East) Final result entered, no confirmation
3 Feb 19 8:45AM, 10 Feb 19 8:45AM East Malvern Tooronga   def   Toorak-Prahran Red Percy Treyvaud Reserve (Oval 1 - Turf) Final result entered and confirmed
3 Feb 19 8:45AM, 10 Feb 19 8:45AM Murrumbeena Gold   def by   Mulgrave Lord Reserve (Lord Reserve #1 - Turf) Final result entered and confirmed
3 Feb 19 12:30PM, 10 Feb 19 12:30PM Mt Waverley Jeffries   def   Moorabbin Pinewood Reserve Final result entered, no confirmation
Round 9
17 Feb 19 8:45AM Toorak-Prahran Red   def   Moorabbin Como Park (East Oval) Final result entered, no confirmation
17 Feb 19 8:45AM Caulfield Green   def by   East Malvern Tooronga Caulfield Park (Oval 1) Final result entered, no confirmation
17 Feb 19 8:45AM Mulgrave   def   Brighton District Mulgrave Reserve (Main Oval - Turf) Final result entered and confirmed
17 Feb 19 12:30PM Mt Waverley Jeffries   def   Murrumbeena Gold Pinewood Reserve Final result entered and confirmed
SEMI FINALS
24 Feb 19 8:45AM, 3 Mar 19 8:45AM Murrumbeena Gold   def   Mulgrave Glen Huntly Park Final result entered and confirmed
24 Feb 19 8:45AM, 3 Mar 19 8:45AM Mt Waverley Jeffries   def by   East Malvern Tooronga Percy Treyvaud Reserve (Oval 1 - Turf) Final result entered, no confirmation
FINAL
10 Mar 19 8:45AM, 17 Mar 19 8:45AM Murrumbeena Gold   def by   East Malvern Tooronga Percy Treyvaud Reserve (Oval 1 - Turf) Final result entered, no confirmation

Fixture Last updated: 7 Mar 19 11:30AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.

ISEC Competitions
Show:
Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM  
Under 17 Friday - Neil Daly Shield GF 7 Mar 19
8 Mar 19
Glen Waverley Cougars
   def by  
Mackie
Under 15A Friday - Emidio Pugliese Shield GF 7 Mar 19
8 Mar 19
Toorak-Prahran Red
   def by  
Toorak-Prahran Blue
Under 15B Friday - Ray Cleary Shield GF 7 Mar 19
8 Mar 19
Glen Waverley
   def  
Mt Waverley McNeil
Under 13A Friday - Don Bienvenu Shield GF 7 Mar 19
8 Mar 19
Toorak-Prahran Red
   def by  
Mt Waverley Beckett
Under 13 Friday - Mark Hughes Shield GF 7 Mar 19
8 Mar 19
Mt Waverley Bertram
   def by  
Mulgrave
Under 13 Friday - David Williams Shield GF 7 Mar 19
8 Mar 19
Toorak-Prahran Purple
   drew  
Murrumbeena Maroon
Under 13 Saturday - Graeme Fischer Shield GF 9 Mar 19
16 Mar 19
Toorak-Prahran Colts
   def by  
Glen Waverley Gold
Under 13 Saturday - Laurence Halvy Shield GF 9 Mar 19
16 Mar 19
Clayton District Cook
   def  
Toorak-Prahran Green
Under 17 Sunday - Robert Ary Shield GF 10 Mar 19
17 Mar 19
Murrumbeena Gold
   def  
MHSOB
Under 17B Sunday - Stephen Zayler Shield GF 10 Mar 19
17 Mar 19
Mulgrave
   def  
Maccabi AJAX
Under 15A (turf) Sunday - Iain Giles Shield GF 10 Mar 19
17 Mar 19
Mazenod OC
   def  
Mt Waverley Viccars
Under 15A (turf) Sunday - Bruce Dowland Shield GF 10 Mar 19
17 Mar 19
Murrumbeena Gold
   def by  
East Malvern Tooronga
Under 15B (turf) Alan Taylor Shield GF 10 Mar 19
17 Mar 19
Oakleigh Townsend
   def by  
Mt Waverley Ternes
Under 15B (turf) Sunday - Gary Kitto Shield GF 10 Mar 19
17 Mar 19
Carnegie
   def by  
Malvern
Under 13 Sunday - John Wilson Shield GF 10 Mar 19
17 Mar 19
Toorak-Prahran Blue
   def by  
Mulgrave Red