Share:
 

Match Details

Season 
Round 
Grade 
Other matches in this round 
Viewing Format
Inner South East Cricket - Under 11 Saturday - Ken Davis Grade
Round 15 - Sat 17 Feb 2018 (10:30AM)
Murrumbeena MaroondefMurrumbeena White
Venue: Murrumbeena Park No 2 [ 69 B7]Match ID: 2789508
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Result: Murrumbeena Maroon WON FIRST INNINGS   Status: OFFICIAL   
Toss won by: Murrumbeena Maroon Batted first: Murrumbeena White
1st Innings
1st Innings - Murrumbeena White
R BF Min 4s 6s
retired not out
3
15 0 0
retired not out
1
15 0 0
retired not out
9
15 0 0
retired not out
10
15 1 0
retired not out
5
15 0 0
retired not out
4
15 0 0
retired not out
2
15 0 0
retired not out
0
15 0 0
Extras
(nb 3, w 6, b 4, lb 0 pen 16)
29
Total
16/63 (cc)
Overs
20.0
Bowling O M W R Nb Wd
S Briggs 3.0 1 2 5 0 0
H Geri 3.0 1 2 1 0 0
C Cegarra Fenton 3.0 2 5 1 0 0
L Newby 1.0 0 0 3 0 0
R PARTON 2.0 0 2 5 0 0
M Collins 2.0 0 1 7 0 0
A Laing 2.0 0 0 10 0 0
J Hunter 2.0 0 3 4 0 0
J Ansell 2.0 0 0 7 0 0
1st Innings - Murrumbeena Maroon
R BF Min 4s 6s
not out
17
3 0
not out
10
1 0
not out
17
3 0
not out
16
2 0
not out
24
4 0
not out
5
0 0
not out
16
2 0
not out
25
5 0
not out
20
4 0
Extras
(nb 24, w 3, b 3, lb 1 pen 64)
95
Total
4/245 (cc)
Overs
20.0
Bowling O M W R Nb Wd
W Edmonds 3.0 0 0 26 9 1
C Hansen 1.0 0 0 13 3 0
O Peraic 3.0 0 1 29 5 0
M Newman 3.0 0 2 16 0 0
H Mills 3.0 0 0 31 1 0
W Wood 3.0 0 1 20 2 0
L Rowell 2.0 0 0 19 3 0
J Schindler 2.0 0 0 23 1 0
Fielding c ro as ro unas st wk byes
M Newman 1 0 0 0 0
J Schindler 1 0 0 0 0
H Mills 1 0 0 0 0
* Captain
+ Wicketkeeper
Other details:


ISEC Competitions
Show:
Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM  
Under 17 Friday - Neil Daly Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Mt Waverley Bartlett
   def  
Toorak-Prahran Blue
Under 15A Friday - Emidio Pugliese Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Mt Waverley Singleton
   def  
Malvern Red
Under 15B Friday - Ray Cleary Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Malvern Silver
   def  
NHBP
Under 13A Friday - Don Bienvenu Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Toorak-Prahran Red
   def  
Murrumbeena Gold
Under 13B Friday - Stuart King Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Oakleigh Naughtin
   def  
Caulfield Red
Under 13C Friday - Mark Hughes Shield GF 8 Mar 18
9 Mar 18
Toorak-Prahran Green
   def by  
NHBP
Under 13A Saturday - Graeme Fischer Shield GF 10 Mar 18
17 Mar 18
Mt Waverley Boyle
   def  
Malvern Green
Under 13 Modified Saturday - Laurence Halvy Shield GF 10 Mar 18
17 Mar 18
Toorak-Prahran Blue
   def  
Toorak-Prahran Colts
Under 17 Sunday - Robert Ary Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
Murrumbeena Maroon
   def  
Mazenod
Under 17B Sunday - Stephen Zayler Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
Moorabbin
   def  
MHSOB
Under 15A (turf) Sunday - Bruce Dowland Shield GF 12 Mar 18
Mulgrave Blue
   def  
Balwyn
Under 15B (turf) Sunday - Gary Kitto Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
Toorak-Prahran
   def by  
Maccabi AJAX Warriors
Under 15 (Synthetic) Sunday - Bill Majtlis Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
Toorak-Prahran Red
   def  
Oakleigh McGuiness
Under 13A Sunday - John Wilson Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
East Malvern Tooronga Blue
   def  
Malvern White
Under 13B Sunday - Lester Gimenez Shield GF 11 Mar 18
18 Mar 18
Oakleigh Shields
   def by  
Caulfield Green