Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Under 15A (turf) Sunday - Bruce Dowland Shield
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
15 Oct 17 8:45AM Caulfield   def   Moorabbin Caulfield Park No 1 (Turf) Official result
15 Oct 17 8:45AM Balwyn   def   Mazenod Gordon Barnard Oval (turf) Official result
15 Oct 17 8:45AM Clayton District CC   def by   Mt Waverley Jeffries Meade Reserve (turf) Official result
15 Oct 17 8:45AM Mulgrave Blue   def   Malvern Essex Heights Reserve (turf) Official result
15 Oct 17 8:45AM Toorak-Prahran   def   East Malvern Tooronga Blue Como Park East (turf) Official result
Round 2
22 Oct 17 8:45AM, 29 Oct 17 8:45AM Mt Waverley Jeffries   def   Mulgrave Blue Meade Reserve (turf) Official result
22 Oct 17 8:45AM, 29 Oct 17 8:45AM East Malvern Tooronga Blue   def by   Mazenod DW Lucas Oval (turf) Official result
22 Oct 17 8:45AM, 29 Oct 17 8:45AM Moorabbin   def by   Clayton District CC Moorleigh Commmunity Village Reserve (Turf) Official result
22 Oct 17 8:45AM, 29 Oct 17 8:45AM Balwyn   def by   Caulfield Gordon Barnard Oval (turf) Official result
22 Oct 17 8:45AM, 29 Oct 17 8:45AM Malvern   def   Toorak-Prahran Malvern City Oval (turf) Official result
Round 3
5 Nov 17 8:45AM, 12 Nov 17 8:45AM Mt Waverley Jeffries   def   East Malvern Tooronga Blue Mount Waverley Reserve (turf) Official result
5 Nov 17 8:45AM, 12 Nov 17 8:45AM Caulfield   def by   Mazenod Caulfield Park No 1 (Turf) Official result
5 Nov 17 8:45AM, 12 Nov 17 8:45AM Moorabbin   def by   Balwyn Turner Road Reserve (turf) Official result
5 Nov 17 8:45AM, 12 Nov 17 8:45AM Clayton District CC   def by   Malvern Meade Reserve (turf) Official result
5 Nov 17 8:45AM, 12 Nov 17 8:45AM Toorak-Prahran   def by   Mulgrave Blue Como Park East (turf) Official result
Round 4
19 Nov 17 8:45AM, 26 Nov 17 8:45AM East Malvern Tooronga Blue   drew   Caulfield DW Lucas Oval (turf) Official result
19 Nov 17 8:45AM, 26 Nov 17 8:45AM Balwyn   def by   Mt Waverley Jeffries Gordon Barnard Oval (turf) Official result
19 Nov 17 8:45AM, 26 Nov 17 8:45AM Mulgrave Blue   drew   Clayton District CC Essex Heights Reserve (turf) Official result
19 Nov 17 8:45AM, 26 Nov 17 8:45AM Malvern   drew   Moorabbin Malvern City Oval (turf) Official result
26 Nov 17 8:45AM Mazenod   drew   Toorak-Prahran Mazenod College (turf) Official result
Round 5
3 Dec 17 8:45AM, 10 Dec 17 8:45AM Mazenod   drew   Mulgrave Blue Mazenod College (turf) Official result
3 Dec 17 8:45AM Moorabbin   drew   Mt Waverley Jeffries Moorleigh Commmunity Village Reserve (Turf) Official result
3 Dec 17 8:45AM, 10 Dec 17 8:45AM Clayton District CC   def   Caulfield Meade Reserve (turf) Official result
3 Dec 17 8:45AM Balwyn   def by   Toorak-Prahran Gordon Barnard Oval (turf) Official result
3 Dec 17 8:45AM Malvern   drew   East Malvern Tooronga Blue Malvern City Oval (turf) Official result
Round 6
17 Dec 17 8:45AM Mt Waverley Jeffries   def   Malvern Mount Waverley Reserve (turf) Official result
17 Dec 17 8:45AM East Malvern Tooronga Blue   def by   Balwyn DW Lucas Oval (turf) Official result
17 Dec 17 8:45AM Clayton District CC   def by   Mazenod Meade Reserve (turf) Official result
17 Dec 17 8:45AM Mulgrave Blue   def by   Moorabbin Essex Heights Reserve (turf) Official result
17 Dec 17 8:45AM Toorak-Prahran   def   Caulfield Alma Park East Official result
Round 7
21 Jan 18 8:45AM, 28 Jan 18 8:45AM Mt Waverley Jeffries   def   Caulfield Mount Waverley Reserve (turf) Official result
21 Jan 18 8:45AM, 28 Jan 18 8:45AM Balwyn   def   Mulgrave Blue Gordon Barnard Oval (turf) Official result
21 Jan 18 8:45AM, 28 Jan 18 8:45AM Moorabbin   def by   Toorak-Prahran Moorleigh Commmunity Village Reserve (Turf) Official result
21 Jan 18 8:45AM, 28 Jan 18 8:45AM Malvern   def   Mazenod Malvern City Oval (turf) Official result
21 Jan 18 8:45AM, 28 Jan 18 8:45AM East Malvern Tooronga Blue   def   Clayton District CC DW Lucas Oval (turf) Official result
Round 8
4 Feb 18 8:45AM, 11 Feb 18 8:45AM Mazenod   def by   Mt Waverley Jeffries Mazenod College (turf) Official result
4 Feb 18 8:45AM, 11 Feb 18 8:45AM Moorabbin   def   East Malvern Tooronga Blue Moorleigh Commmunity Village Reserve (Turf) Official result
4 Feb 18 8:45AM, 11 Feb 18 8:45AM Clayton District CC   def   Toorak-Prahran Meade Reserve (turf) Official result
4 Feb 18 8:45AM, 11 Feb 18 8:45AM Balwyn   def   Malvern Gordon Barnard Oval (turf) Official result
4 Feb 18 8:45AM Caulfield   def by   Mulgrave Blue Caulfield Park No 1 (Turf) Official result
Round 9
18 Feb 18 8:45AM Malvern   def by   Caulfield Caulfield Park No 1 (Turf) Official result
18 Feb 18 8:45AM Mulgrave Blue   def   East Malvern Tooronga Blue Essex Heights Reserve (turf) Official result
18 Feb 18 8:45AM Toorak-Prahran   def   Mt Waverley Jeffries Como Park East (turf) Official result
18 Feb 18 8:45AM Mazenod   def by   Moorabbin Mazenod College (turf) Final result entered, no confirmation
18 Feb 18 8:45AM Balwyn   def   Clayton District CC Gordon Barnard Oval (turf) Official result
SEMI FINALS
25 Feb 18 8:45AM, 4 Mar 18 8:45AM Mt Waverley Jeffries   def by   Balwyn Mount Waverley Reserve (turf) Final result entered and confirmed
25 Feb 18 8:45AM, 4 Mar 18 8:45AM Toorak-Prahran   def by   Mulgrave Blue Como Park East (turf) Final result entered, no confirmation
FINAL
12 Mar 18 10:00AM Mulgrave Blue   def   Balwyn Essex Heights Reserve (turf) Final result entered, no confirmation

Fixture Last updated: 8 Mar 18 2:12PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.

ISEC Competitions
Show:
Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM  
Under 17 Friday - Neil Daly Shield 9 15 Feb 19
Notting Hill-Brandon Park
   def by  
Mt Waverley
Under 15A Friday - Emidio Pugliese Shield 9 15 Feb 19
Malvern Red
   def by  
Mt Waverley Singleton
Under 15A Friday - Emidio Pugliese Shield 9 15 Feb 19
Oakleigh Knight
   def  
Glen Waverley Cougars
Under 15A Friday - Emidio Pugliese Shield 9 15 Feb 19
Toorak-Prahran Red
   def  
Toorak-Prahran Blue
Under 13 Saturday - Graeme Fischer Shield 9 16 Feb 19
Toorak-Prahran Blue
   def by  
Mt Waverley Troake
Under 13 Saturday - Graeme Fischer Shield 9 16 Feb 19
Toorak-Prahran Red
   def by  
Glen Waverley Gold
Under 13 Saturday - Graeme Fischer Shield 9 16 Feb 19
Toorak-Prahran Colts
   def  
Toorak-Prahran White
Under 13 Saturday - Laurence Halvy Shield 9 16 Feb 19
Clayton District Cook
   def by  
Toorak-Prahran Purple
Under 13 Saturday - Laurence Halvy Shield 9 16 Feb 19
Glen Waverley Green
   def  
Toorak-Prahran Gold
Under 13 Saturday - Laurence Halvy Shield 9 16 Feb 19
Mt Waverley Boyle
   def  
Toorak-Prahran Green
Under 11 Saturday - Ken Davis Grade 13 16 Feb 19
Toorak-Prahran Green
   def  
Toorak-Prahran Colts
Under 11 Saturday - Ken Davis Grade 13 16 Feb 19
Toorak-Prahran Red
   def  
Toorak-Prahran White
Under 11 Saturday - Ken Davis Grade 13 16 Feb 19
Toorak-Prahran Blue
   def by  
Toorak-Prahran Purple
Under 11 Saturday - Ken Davis Grade 13 16 Feb 19
Murrumbeena Blue
   def by  
Murrumbeena Gold
Under 11 Saturday - Tim Hogan Grade 13 16 Feb 19
Murrumbeena White
   def  
Glen Waverley Green